Aktuálně


TAJNÝ VÝLET odtajněn: sobota 21.4.2018 v 9.00 – sraz Masarykovo nádraží Praha.

Po stopách praotce Čecha na ŘÍP. Návrat v 18:30 na Masarykovo nádraží.

Jistě všichni netrpělivě očekáváte, kam že se pojede na avizovaný tajný výlet. Tak jste se právě dočkali. V letošním významném roce, kdy se letní tábor bude zabývat tématy první republiky a kdy slavíme 100 let od vzniku naší státnosti, se podíváme ještě hlouběji do naší minulosti. Ano, ano, připomeneme si onen slavný výstup PRAOTCE ČECHA na naší památnou horu ŘÍP.
Když praotec Čech tenkrát na horu přitáhl svůj kmen a už se mu dál nechtělo, tak prohlásil onu slavnou větu, „To je ona, země zaslíbená, mlékem a strdím oplývající“. Již ale musel tušit, že jednou tam stane svými kolečky a nohami i statečný kmen Sester v Sukni. A není to náhodou, že se to stane zrovna 21.4. ve 13.30 LP 2018.
A jak to provedeme?
Zapíšeme si do kalendáře datum : sobota 21.4.2018 v 9.00 – sraz Masarykovo nádraží Praha
9.36 – Odjezd Vlakem směr Ústí
10.51 – Výstup z vlaku na zastávce Ctiněves
Po té již zanecháme dopravních prostředků a vyrazíme pěšky na horu na Horu – celková trasa od vlaku na Říp a zpět bude dlouhá 7km.
Návrat statečných Čechů bude na Masarykovo nádraží v 18.30.
Vzhledem k velkému počtu přihlášených účastníků budeme možná museti přikročiti k výběru, kterýžto budeme samozřejmě kompenzovati přítomností na další sesterské akci.

Povinné expediční vybavení: Lana, cepíny, mačky, tekuté řetězy, čelovka, vysílačka…….. Ne to snad nebude třeba postačí teplé oblečení do větru, pláštěnka, svačina, kompenzační pomůcky, dobrá nálada, popř. hudební nástroj.