Kutná Hora 26.11.2016


Fotky z Kutné Hory.

Výlet do Kutné Hory proběhl 26. listopadu 2016.

Sraz byl ve čtvrt na deset na Hlaváku, kde jsme se, až na pár nemocných a zaspalých, sešli a pomocí rampičky následně i dostali do vlaku směr Kutná Hora. S jedním přestupem jsme byli v jedenáct v hornickém městě a brzo i pochopili, proč se jmenuje Kutná Hora. Je to prostě do kopce – a bez hladkého asfaltu, všude jsou kostky, takže to pořád drncá. 

Naštěstí v galerii jsou hladké podlahy a drncá to, jen když se rozjíždí výtah. Výstava Šimona Brejchy (Sběrač a drtič) – originálního a mezinárodně uznávaného grafika mimo jiné učícího výtvarnou výchovu na gymnáziu Na Pražačce – byla hlavním kulturním cílem naší výpravy. Cílem, kterého jsme dosáhli a potěšil nás, protože výstava byla nádherná a inspirující. Jako přídavek jsme si užili i expozici o Čapkovic bratrech, kde jsme si mohli i sami něco „vytvořit“.

Následoval přesun do restaurace V Kotoru, kde jsme si dali bramboračku a řízek s bramborem. Chvíli pobyli v teple a s příjemnou obsluhou, a pak vyrazili na druhou – památkovou – část našeho výletu. Chrám svaté Barbory. Obrovský, nádherný, vysoký, majestátní a tak dále. Poseděli jsme v kostelních lavicích, prohlédli si výzdobu a venku se mezitím začalo šeřit. Byl čas vyrazit na vlak, přestoupit na rychlík do Prahy a s mírným zpožděním (25 minut) do ní také dorazit, předat výletníky rodičům a rozloučit se.

Fotky z akce.

Účastníci: Olinka, Ondra, Riči, Štěpánka s Vašíkem, Faustýna, Lenka H, Kryštof, Adéla, Aneta, Ondra R, David V a Mísa G, Míša H, Bára, Honzík V, Honza D, David K, Verča Š, Verča B, Dominik, Adélka, Petr.

img_20161126_124605